Esperal disulfiram anticol wszywka zaszywka Częstochowa czestochowa odtruwanie poalkoholowe detoks detox nawadnianie Lekarz chirurg ogólny, wizyty domowe chirurg ogólny, chirurdzy ogólni wizyty domowe, chirurg ogólny, chirurg ogólny wizyty domowe Terapia wspomagająca – ESPERAL (Disulfiram) Częstochowa. Odtruwanie poalkoholowe. DETOX.

Terapia wspomagająca

W przypadku osób silnie uzależnionych od alkoholu możliwe jest wprowadzenie terapii uzupełniającej opartej o doustne przyjmowanie preparatu Naltrekson lub Nalmefenu, który powoduje zmniejszenie spożycia alkoholu u dorosłych uzależnionych od alkoholu, z dużymi wartościami DRL (drinking risk level), bez fizycznych objawów z odstawienia, zmniejszenie potrzeby napicia się alkoholu w czasie abstynencji i po spożyciu jego niewielkich ilości oraz zmniejszenie ryzyka nawrotu niekontrolowanych epizodów upijania się po spożyciu niewielkiej ilości alkoholu, co z kolei zwiększa szansę na przerwanie mechanizmu pozytywnych wzmocnień, prowadzących do pełnego nawrotu choroby, której towarzyszy całkowita utrata kontroli.
Co ważne Naltrekson nie powoduje uzależnienia fizycznego ani psychicznego, a na jego działanie antagonistyczne wobec receptora opioidowego nie rozwija się tolerancja.

Dla osób korzystających z implantacji Disulfiramu ustalenie terapii wspomagającej, obejmującej konkretny schemat leczenia oraz wydanie recepty, jest bezpłatne.