Esperal disulfiram anticol wszywka zaszywka Częstochowa czestochowa odtruwanie poalkoholowe detoks detox nawadnianie Lekarz chirurg ogólny, wizyty domowe chirurg ogólny, chirurdzy ogólni wizyty domowe, chirurg ogólny, chirurg ogólny wizyty domowe Odtruwanie poalkoholowe – ESPERAL (Disulfiram) Częstochowa. Odtruwanie poalkoholowe. DETOX.

Odtruwanie poalkoholowe

Odtruwanie poalkoholowe może zostać przeprowadzone w ramach wizyty domowej lub w ramach hospitalizacji w prywatnej placówce medycznej.

Zakres przeprowadzonych czynności medycznych jest ściśle uwarunkowany miejscem wykonywanego leczenia. W przypadku wizyty domowej, możliwości terapeutyczne są zdecydowanie mniejsze, niż w przypadku hospitalizacji, która daje możliwość monitorowania większej ilości parametrów organizmu i wprowadzenia szerszego zakresu leczenia.

Terapia ukierunkowana jest ściśle na detoksykację organizmu oraz zminimalizowanie negatywnego wpływu spożytego alkoholu. Obejmuje ona m. in.: dożylne nawodnienie, uzupełnienie witamin, glukozy oraz elektrolitów, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, leczenie przeciwwymiotne oraz leczenie przeciwbólowe i relaksujące.
Pewnym wariantem odtruwania poalkoholowego jest tzw.: detoks błyskawiczny. W razie potrzeby istnieje możliwość zintensyfikowania i wdrożenia przyspieszonej procedury odtruwania poalkoholowego. Zabieg ten trwa od godziny do około dwóch godzin i prowadzi do znaczącego ustąpienia objawów ”dnia następnego”, oraz zredukowania stężenia alkoholu w organizmie, bardzo często do wartości równych 0 promili.

Terapia prowadzona w ramach prywatnej placówki medycznej odbywa się na indywidualnej sali chorego, wyposażonej w telewizor, dostęp do internetu oraz łazienkę z prysznicem.

Dodatkowo, w przypadku terapii prowadzonej w prywatnej placówce medycznej wykonywane są podstawowe badania krwi obwodowej pozwalające precyzyjnie ustalić cele terapeutyczne, zapewniane jest wyżywienie oraz w razie potrzeby transport z i do domu chorego.